Wisdom Healing Qi Gong

הצ'י גונג התפתח לאורך אלפי שנים בסין כדרך לעידוד כוח החיים וככלי להתבוננות וחקירה פנימית, לשקט נפשי ושמירה על בריאות הגוף והנפש. הצ'י גונג נחשב היום כאחת מהשיטות הטובות ביותר לפתוח חוסן נפשי ופיסי, מניעת מחלות ושמירת בריאות.

צ'י גונג חכמת הריפוי- הנה שיטה מודרנית אשר נוסדה על ידי גרנד מאסטר ודוקטור פאנג מינג מסין. דר" פאנג התחנך על מסורות עתיקות של צ'י גונג, אומנויות לחימה, בודהיזם, דאואיזם וקונפוציוניזם הוכשר, בשנות השישים, הן כרופא מערבי והן כמומחה לאקופונקטורה באוניברסיטת בייג'ין. עם סיום לימודיו החל לטפל בחולים, ובמקביל תרגל אסכולות שונות של צ'י גונג וערך מחקרים על השימוש בצ'י גונג כאמצעי לטיפול וריפוי. לאחר כעשרים שנות לימוד, חקירה וטיפול בחולים, תמצת פאנג את הידע שרכש לשיטת ריפוי מקיפה אחתצ'י גונג חכמת הריפוי הפנימית – Zhineng – Wisdom Healing Qigong השיטה משלבת את הידע המדעיוהרפואי (סיני ומערבי כאחד) הנרחב שלו עם שנים רבות של תרגול וחקירה לשיטה אינטגרטיבית לריפוי וטיפוח עצמי המתאימה לעולם של ימינו. ב-1991 יסד דוקטור פאנג בית חולים לריפוי ללא תרופות (Huaxia Zhineng Qigong Centre) המטופלים בבית החולים עברו חודש אינטנסיבי של תרגול, נבדקו עם הגעתם ועזיבתם, בכדי לאמוד את השינוי במצבם. במהלך עשר שנות פעילות בית החולים שהו בו יותר מ- 300,000 מטופלים. אלו שהצליחו להתמסר לתרגול – עברו תהליך של ריפוי ששיפר את איכות חייהם, ואף הוביל לעתים להחלמה מלאה.

ב – 2001 כשהשלטונות הסינים סגרו את שעריו של בית החולים, נפוצו המורים שלמדו ולימדו תחת שרביטו של גרנד מאסטר פאנג, והקימו מרכזים להוראת השיטה ברחבי העולם. אחד המורים, מינגטונג גו, גדל בכפר נידח בסין. למרות שנולד למשפחה עניה, היה הראשון בכפרו שהתקבל ללימודים אקדמיים, המשיך והשלים תואר שני במתמטיקה בארצות הברית. עם סיום לימודיו גילה את אוצרות התרבות הסינית ופנה לחקור אותם. בסוף שנות התשעים שב לסין, לבית החולים של דוקטור פאנג, עבר תהליך של ריפוי עצמי והפך למורה בזכות עצמו. עם סגירת בית החולים על ידי השלטונות הסינים, חזר לאמריקה והקים בסן פרנסיסקו (2008) מרכז של צ'י גונג "חכמת הריפוי הפנימית", בימים אלו המרכז עבר לסנטה פה. מינגטונג הוא מורה מופלא לשיטה, המעביר את הידע הסיני העתיק בצורה נגישה לאוזן מערבית. מאז מאי 2014, מגיע מינגטונג לישראל פעמיים בשנה לסדנאות ריפוי אינטנסיביות. במקביל ניתן ללמוד עמו בקורסים אינטרנטיים לאורך השנה. משפחת אורן יזמה את הגעתו לארץ, כחלק מפרויקט פילנתרופי, להקמת מרכז לריפוי התחדשות ותמיכה בתהליכי הבראה באמצעות צ'י גונג.

זכיתי להיות אחת מבין צוות המורים הראשוני שמינגטונג הכשיר ללמד את השיטה הזו בנוסף לכך שאני נושאת עמדי שנים רבות של ניסיון בפסיכותרפית גופנפש, ברפואה סינית וזן-שיאצו ובהדרכת שיטות צ'י גונג נפלאות נוספות, אותן אני מלמדת ומנחה ברחבי הארץ ובמרחב טאו בטבעון.

תרגול יומיומי של השיטה, בהדרכת מורה מוסמך, יוצר ומאיץ תהליכי ריפוי עמוקים ושיטתיים בגוף הפיזי, הנפשי והרוחני. מסירות עקבית לתרגול, תוביל את המתרגלים לתהליך מרתק ועוצמתי של העמקה פנימה, לנבכי גופם ונפשם – שם יפגשו ויכירו את עצמם ועוצמותיהם, יתחברו לכוחות הריפוי שקיימים בתוכם, וישפרו את איכות חייהם ותתכן החלמה אףממחלות קשות.

מחקרים רבים שנערכו בשנים האחרונות, הוכיחו את האפקטיביות הרבה של תרגול צ'י גונג בחיזוק המערכת החיסונית, בוויסות כל המערכות, בהורדת סטרס, בהקלה מתסמינים של מחלות שונות, ובשיפור איכות החיים.
למעשה, כיום מדענים וחוקרים מובילים בתחום המוח, הריפוי והמודעות, מגיעים לתובנות קרובות מאוד לאלו שקיימות בצ'י גונג.

Tivonet