יומן מטפלת גופנפש

פעם בשבוע, לרוב בימי שלישי או רביעי, אני קמה מוקדם בבוקר ונוסעת מטבעון ליום טיפולים במרכז הארץ.
זהו יום מאד מיוחד עבורי , הלב שלי נפתח עם הנוף המשתנה מול עיני ומכין את נפשי לתמוך באנשים במסע של התמודדות כשהחיים שלהם הופכים לסימן שאלה. 
ממטופלים המתמודדים גם עם סרטן על כל שלביו ומשבריו ולפרקינסון על כל רעידותיו . אני מגיעה לבתים של מטופלים בהרצליה, ברמת אביב, בקרית אונו ובתל אביב , מקשיבה לסיפורי הכאב ומפח הנפש וההתדרדרות בכל הרבדים ולאט לאט עוזרת להוריד את הסטרס, ליצור אמון ובטחון מחדש בגופם הם, לחזק את המערכת ההחיסונית, להניע בעדינות את מערכת השלד והשרירים ולמצוא דרך לחמלה והקשבה לכאב ולדיאלוגים ההרסניים במחשבה.
אני מטפלת גופנפש מזה שנים. 
עוד בתור ילדה "מוניתי" לעוזרת בחדר האחות בבית ספר היסודי, כי הבאתי ילד שנפצע לטיפול, כשכל הילדים נרתעו ממנו כי שתת דם. 
ברבות השנים אני יכולה לומר שאין דבר בגוף האדם שזר לי. גוף האדם על כל התגלויותיו ויכולותיו מסקרן אותי בכל הרמות מאז ומעולם. 

לקליניקה שלי מגיעים אנשים בכל מצב. טיפול מפנק ומתחזק בזן-שיאצו הוא כיף אדיר בשגרת היומיום ועד לבעיות מורכבות שדורשות התייחסות מקצועית רבת פנים ושיטות שהתמחיתי בהן.

אני מטפלת לעיתים קרובות, באנשים שבחייהם ניהלו מערכות גדולות, שמגיעים אלי במכוניות מפוארות והיו בתפקידים בכירים ועכשיו הם בקושי יכולים לזוז ו...הם לא רואים איך יעברו את המחר. ...אני עומדת מול מטופלים שהיו ספורטאים ואנשי תנועה מובילים ועכשיו שוקלים פחות מארבעים קילו.... כוחות החיים שלהם בקושי מאפשרים להם להזיז אצבע....
לא כל המקרים כאלו כמובן, אבל גם. 

אני נכנסת ויוצאת מבתים שאווירת נכאים וייאוש צובעת את תמונות הילדים על הקירות ומקווה שבנוכחותי והדרכתי מעט אור וחיוך יעלה על פניהם לצבוע בתקווה את שארית היום . 
אני לא לוקחת את זה עלי או אלי, הלב שלי פשוט רוקד לשמוע מטופל\ת מספרים על שיפור ובריאות, כך שאני גם מתמלאת. 
אני יודעת שאני רק פותחת צוהר ומתווה דרך מתוך ניסיוני רב השנים, הידע ונמחקר שצברתי בטיפול גופנפש למי שנעזר בי - להיות נוכחים ברגע , 
להכיר ביכולות שלהם\ן דרכי, ולדעת להתחבר לתודעה מרפאה. 

הטיפולים שאני מעבירה מחזקים את תודעת המרכז הפנימי של האדם ונותנים כלים נפשיים, הכרתיים ופיזיים להתמודדות עם מה שיבוא. 
הגוף לומד להתרכך, היציבה מתבססת, השרירים והשלד מתגמשים והתנועה נעשית זורמת, חיוכים נפרשים על הפנים. 
זו לא שיטה כזו או אחרת זה מעבר לזה.... זו עבודת עומק כולית על הליבה התנועתית-חיונית-לבבית של האדם מולי. 
האיברים הפנימיים עוברים עיסוי עמוק המעורר את חיוניותם ותפקודם. האנרגיה התקועה מתעוררת לתנועה, הלב מקבל ומפריש אוקסיטוצין ואהבה וכאבים ומתחים פיזיים ורגשיים משתחררים.

אני פורשת דרך עדינה המאפשרת חיבור לחכמת שדה הריפוי קולקטיבי ואישי ועד להתמרה במטבוליזם התאי. שינויים קורים. כל הזמן. 
לפעמים הם עדינים כמו חוט משי ולפעמים הם ענקיים כמו כאבים של שנים שחלפו ואינם. זה יכול לקחת שנים וזה יכול לקרות בבת אחת. פוטנציאל השינוי וההשתנות קיים בכל אחד מאיתנו בכל רגע.
בערב , בחזרה הביתה אחרי יום של טיפולים, מפגשים, חיבורים, התמודדויות ואתגרים, השקיעה, מלווה את רחש הגלגלים על הכביש. 
הים במערב מתמלא בצבעי הקשת המשתנים באלף גוונים של כתום וכחול כחבר קרוב. .

Tivonet