מים וחיים

יש לי אהבה גדולה למים ולים במיוחד  המים מרגיעים, מרפאים ומהווים חומר נושא מידע וזיכרון ויכולת התמרה. בכל הפרקטיות הדתיות יש משמעות עמוקה למים על אף המצב העגום של האוקיאנוסים - זהו המשאב  החשוב ביותר על פני כדור-הארץ. בלעדיו אין לנו חיים. המהות האנרגטית של יסוד המים - הצ'י על כל התגלמויותיו הנוזליות  מהווה יותר מ70% ממרכיבי הגוף הפיסי הפרטי שלנו וכמהות מאפשרת חיים והתחדשות על פני הפלנטות.

המים הם המקום העמוק ביותר שממנו אפשר רק לעלות. "ממעמקים קראתיך יה" .  היין שממנו פורץ היאנג. אמצע החורף זה יין, המקום הנמוך ביותר בעולם זה יין, ים זה יין, מלח זה יין. מתוך התהומות הרוח ואש הרוח באה לידי ביטוי. העלאה זה יאנג, רוח זה יאנג. היאנג הפורץ מתוך היין.

מים נותנים חיים אבל איכות המים והאינפורמציה שבתוכם- תוכינו היא זו שקובעת:

האלכימאים הסינים ביקשו לעצמם את סוד שימור הצ'י שיתבטא בחיי נצח. לאחר שנים של ניסויים בחומרים שונים, התברר להם שלא אורך החיים הוא שקובע, אלא איכות החיים. איכות תנועת נוזלי הגוף וצלילותם. היכולת להיות נוכחים בכל רגע במלואו באהבה, בהתרחבות ובשמחה במרחב פנימי וחיצוני שלם. הביטוי של האלכימיה הפנימית כחוויית נצח ברגע באשר הוא. האינסוף האוקיאני.
 
תהליך ההתמרה של החומר לאנרגיה, של הזמני לנצחי, מתרחש לא רק בטבע מחוצה לנו אלא גם, בגוף ובתודעה. הזיכוך עובר דרך שלוש כורים של אנרגיה -

הדאן טיאנים (丹田  

הדאן טיאן התחתון – הינו המחסן של אנרגיית השמיים הקדומים, הגנים והתמציות החומריות. תהליך הזיקוק מתחיל  בין עמוד השדרה לטבור.

אזור הדאן טיאן התחתון הוא גם המיכל הגדול ביותר של הנוזלים בגוף.

בעומק הדן טיאן התחתון, במרכז רצפת האגן, ישנו מרחב קטן, נקודה, היא הנקודה הראשונה על ערוץ האנרגיה העוברי העובר במרכז החלק גוף הקדמי. ומשמת כמשאבה או טרמפולינת אנרגיה אם תרצו, המקפיצה את האנרגיה ומחברת אותנו אל ציר השמיים והארץ.

נקודת ה HUI Yin

הזרימה הטבעית של האנרגיה בגופינו ובכל הבריאה היא תנועת חילופין אינסופית ורב כיוונית; בין המוח לגוף. בין הלב לגפיים. בין הבלוטות לאיברים הפנימיים. בין הכבד לשרירים. בין העיניים לעולם. בין קטבים הפוכים, בין שמאל לימין, מעלה ומטה, בין המספרה אחת של המוח לשנייה, בין קדימה ואחורה, בין מודע ללא מודע.

בגוף שלנו שערים, שהם פתחים ומעברים של אנרגיה. כמו נחלים ונהרות בטבע חסימות הם חלק מהחיים ולעיתים אנחנו עוברים על גדותינו, אך יכולים למצוא את הדרך לזרום בחופשיות והרמוניה ולמלא אגמים וימים

Tivonet