המעשה הטיפולי - זן-שיאצו

כמטפלת גוף-נפש מזה עשרים וחמש שנה, השפה הטיפולית היא מעשה רקמה עדין שבו למעשה, נפרש המצע לריקוד הדדי שבו כל מילה שנאמרת, כל נואנס הבעתי, מילולי, תנועתי, נשימתי וחזותי הינו הזמנה למודעות, התקרבות ולצעד הבא לקראת רפוי.

כמו בשירה, המחוות והדימויים מאפשרים רצף אסוציאטיבי בהכרה וכניסה לשדה פתוח בו התודעה הופכת יצירתית ולא שועה לחוקי ההיגיון היבש.

כל האינפורמציה מגיעה אלי מבלי שאני מתנפלת עליה.

כל מחווה מספרת משהו, כמו בנואנסים בשיר.

האבחון נופל לזרועותיי כמטפלת, ברכות כמו גשם על האדמה, נקלט בכל החושים ומתמזג עם המסרים והידע שעולים מבפנים.

זאת השראה . כמטאפורה, אני הופכת להיות האדמה, בנוכחותי .

התובנה של מי האדם העומד\ת מולי מהדהדת בגוף שלי ומאפשרת סוג של אמון, קבלה והבנה מהותית ועמוקה של רובדי הכאב, המורכבות הפיסית, השמחה והצער, הצרכים ויכולות הרפוי העצמיות המתאימות רק לו\ה. המזור למצוקה מגיע דרך סינתזה של כל הנתונים שהצטברו, תהליך מדויק, ישיר ועמוק ונקיטת הצעדים הנכונים לאדם המסוים ברגע מסוים.

צורה ותנועה, יסודות נפשיים ורוחניים נשזרים לכדי ממשות שלמה.

ישנו היגד מינימאלי מזוקק שבין דיבור לשתיקה. בין תנועה לשקט והפנמת התנועה.

ישנה תמונה או תחושה מיידית והשראה אינטואיטבית מן ההווה, וכמו בשירת ההייקו, האתגר הוא לתמצת את המסר, לפשטות הטהורה של המפגש.

הטיפול אם כך מתחיל עוד לפני עצם הגדרתו כאקט טיפולי .

תהליך שהוא כמו נוסחת קסם המתפענחת בכל מפגש אנושי מחדש, שבו אני נסמכת על עוגנים שהינם בקודקס הראשוני של האנושיות שלנו כמו מגע, מבט, נשימה, קשב, שקט ותנועה.

החוויה הבין אישית צומחת במרחב הבין לבין כנוכחות, ללא צורך בתמלול או בהגדרה, ולעיתים קרובות, מועצמת דווקא בהשקטה של הפעילות המאוד מודעת לעצמה והמנוסחת.

Tivonet