אודות מרחב טאו

מרחב טאו בקרית-טבעון מהווה מקום של שמירת בריאות, חוסן, שקט ותרגול יומיומי להתחזקות פיסית, נפשית ורוחנית וריפוי של הכוחות החיוניים .

אנחנו, ענת שרייבר ופיטו שרייבר, פותחים בפניכם דלת לידע כלים נרחבים מתוך מסורות התנועה והריפוי, שמירת הבריאות ואמנויות הלחימה ולתובנה עמוקה

על נפש האדם ויכולותיו הפיסיות והרוחניות.

אנחנו מאמינים שהאחדות בין גוף-נפש-רוח, אדם וטבע והיכולת לחוות את החיים במלואם, אפשרית וזמינה עבור כל אחד מאיתנו.

נסיון רב השנים שלנו, ששורשיו בשנים של התפתחות אישית במערב ולימודים במזרח הרחוק, וכן, אהבת החיים והאדם שבנו, באים לידי ביטוי בכל פעילויות מרחב "טאו".

יחידים וקבוצות עוברים במרחב הזה תהליכים של רפוי ורכישת כלים ממקורות תפישת הדאו, זן בודהיזם, רפואה הסינית, אמנויות לחימה ותנועה סיניות, על ידי תירגול צ'י גונג, טאי צ'י , זן-שיאצו, מדיטציה, עבודה תודעתית וקונג פו פנימי – בה גואה ושינג אי .

פני המרחב

המרחב עצמו נמצא בשכונה שלווה בקרית טבעון המוקפת צמחיה עם גישה ישירה ללא מדרגות, לקליניקה.

אולם גדול עם רצפת עץ, בסגנון דוג'ו יפני, מקבל את פני הבאים. דרך החלונות הגדולים ניתן להביט בגינה יפנית השזורה בצמחי במבוק ובציפורים הבאות לשתות מבריכות הדגים הקטנות. בהמשך הגינה, רחבת אימון גדולה ומוסתרת, מוקפת עצים ושרכים בה מתנהלות סדנאות ושיעורים מיוחדים..

קצת הסטוריה

תחילת הדרך היתה בשנות השמונים כאשר התאחדנו (ענת ופיטו) בתחושת היקסמות משותפת מהחכמה והידע היישומי המופלא הטמון בפילוסופיה הדאואיסטית ובתפישת הזן-בודהיזם שנחשפנו אליהם בחיפושי הדרך הרבים וההתעמקות בהתפתחות האישית שלנו בארץ.

בשנת 1985 יצאנו להמשך מסע לימודי-רוחני במזרח הרחוק מתוך אמונה שנגיע להבנות עמוקות בנוגע לאופן שבו הגוף הפיסי משקף את העולם הרגשי והרוחני של האדם. מצאנו בתפישה של הפילוסופיה הסינית, בזן-שיאצו ובתפישת הטאו, תובנות עמוקות על היכולת של המערכת האנושית ללמוד, להתפתח ולהבריא.

במהלך שהות של כארבע שנים בהודו, יפן וטאיוון , נפגשנו, למדנו והתאמנו עם אנשים מיוחדים, למדנו אצל מאסטרים בעלי שם עולמי בתחומי הרוח, הרפוי ואמנויות הלחימה הפנימיות, ניהלנו פנסיון בריאות ביערות שליד קיוטו, למדנו לנגן על קוטו וסקוהצ'י, למדנו לבשל...לצייר... פיתחנו חוש הומור בינלאומי...וקיבלנו פרספקטיבה על עצמנו ועל נפש האדם ויכולותיו הרוחניות.

למדנו יפנית וסינית מתוך כבוד לתרבויות שמהם למדנו,שקענו בתירגולים מבוקר עד לילה והתקבלנו כבני בית אצל מורים שבהמשך ליוו את דרכינו וחלקם מגיעים לביקורים וסדנאות בישראל עד היום .

כשחזרנו ארצה החלטנו ליצור מרחב שישלב בחיי היומיום את הרוח האחדותית של הדאו ואת הכוחות והידע שלנו בתחום הרחב של הרפואה הסינית, מרחב של התפתחטות ובריאות שייתן ביטוי למסורות תנועה וטיפול שונות המעודדות את רוח האדם.

" טאו " - ת.ד. 4737 קרית-טבעון 36531 טלפקס: 04-9834797


אודות מרחב טאו

Tivonet