טאי צ'י

טאי צ'י צ'ואן היא אמנות תנועה ולחימה סינית מתחילת המאה ה- 17 אשר שורשיה בפילוסופית ה"טאו" העתיקה. הגישה לחיים בדרך הטאו היא שאיפה מתמדת לאיזון תוך איחוד הניגודים והתמזגות עם כוחות הטבע. אמנות התנועה והלחימה מתורגלת עד היום ע"י מיליוני אנשים ברחבי העולם גם למטרות שמירת בריאות פיסית ונפשית.

ייחוד הטאי צ'י הוא בתנועות המתורגלות ברצף איטי והרמוני והמשתלבות יחד

לתבנית תנועתית .תנועות הטאי צ'י מסמלות תנועות של הגנה אשר יכולות להפוך להתקפה תוך שימוש מושכל בכוחו של היריב. תנועה זו משתמשת ביכולת להגיע להרפיה ערנית , בריכוז ושחרור אנרגיה ובביו- מכניקה נכונה של הגוף שבאה לידי ביטוי ביציבה, בהעברת משקל נכונה ותנועות גוף רכות וזורמות.

המשמעות הפנימית של תרגול התנועות האלו היא אימון היכולת שלנו להתאים את עצמנו לשינוי, להתמודדות עם עוינות והפיכתה לזרימה חופשית בגוף וסביבו.

זרימה זו מתאפשרת ע"י הבנה ויישום התנועות ההרמוניות בתירגול הטאי צ'י .

תירגול הטאי צ'י וה'צי גונג מפתחים:

  • יכולת ריכוז קואורדינציה ושליטה עצמית
  • ביטחון המרחב ובתחושת העצמי
  • עוצמה פנימית ופיסית
  • יכולת התבוננות פנימית והבנת ה”אחר”
  • מודעות לנשימה,לתנוחה ולסביבה.
  • הנאה מגופינו ויכולת התנועה שלו

הטאי צ'י והצ'י גונג ( הבסיס הנפשי\קוגניטיבי\אנרגטי של הטאי צ'י ) ממריצים את מנגנוני החיסון הטבעיים , מחזקים ומגמישים את הגוף , מפיגים מתחים ומשמשים כמראה לעצמנו, ליחסינו עם המרחב והאנשים מסביבנו.

תרגול צ'י גונג מהווה בסיס אנרגטי חיוני להתקדמות והתפתחות בטאי צ'י.

הסינים אומרים, כי אם נתרגל נכון נזכה ברכות וגמישות של תינוק, באון ובחיוניות של חוטב עצים , ובשקט הנפשי ובחכמה של חכמי קדם …

טאי צ'י בהדרכת ענת ופיטו שרייבר מודרך במרחב טאו לאמנויות פנימיות בקרית טבעון, ובכל אזור הצפון.

התרגול בטאי צ'י נעשה בקבוצות מעורבות ברמות שונות, קבוצות מתחילים ומתקדמים ( סגנונות יאנג- Yang, צ'ן- Chen וחרב צ'ן- Chen sword ).

בכל ימות השבוע, שיעורי בוקר וערב לכל הגילאים.

טאי צ'י

Tivonet